
Egy alapos fogmosás legalább 3 percig tart.
A külső felszíneket összezárt fogsoron, kis körkörös mozgással tisztítjuk. Hat-hét éves kortól mindenképpen javasolt, de szülő segítségével már korábban is végezhető az alábbi technika: helyezzük a fogkefét 45 -os szögben a fogakra, egészen az íny szélére. Enyhén nyomjuk meg a fogkefét, és apró cikk-cakkos mozdulatokkal az íny felől a fog felé irányuló mozdulatokkal lazítsuk fel a lepedéket (plakkot), majd az íny felől a fog felé irányuló sepregető mozdulatokkal távolítsuk el azt.
Ha kívül végeztünk, jöhet a fogak belső oldala, amit ugyanúgy kell tisztára mosni, ahogyan azt már a fogak külső oldalával is tettük.
A metszőfogak belső felszínét úgy tudjuk alaposan megtisztítani, ha függőlegesen tartjuk a fogkefét, az alsó metszőfogaknál az ínytől felfelé, a felsőknél az ínytől lefelé történő mozdulatokkal távolítjuk el a lepedéket.
Ezután következhet a rágófelszín, ezeket oda-vissza mozdulatokkal addig dörzsölgetjük, amíg minden kis apró mélyedésből, zugból eltávolítjuk a lepedéket.
Végül ne feledkezzünk meg a nyelvről sem, hiszen azon is ugyanúgy megtelepednek a baktériumok, úgyhogy ha nem akarjuk, hogy megbetegítsék a fogainkat, legjobb, ha onnan is eltávolítjuk őket.
Nagyon fontos, hogy a fogmosást mindig azonos sorrendben végezd, nehogy kifelejts egy oldalt vagy felszínt.
A fogmosás fontos része az alapos öblögetés is.